fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Petržalka začne rok v rozpočtovom provizóriu, schválili sa aj vyššie poplatky na stravu v školách a škôlkach

Petržalský poslanec Pavol Škápik odôvodnil stiahnutie návrhu tým, že nebol prerokovaný v odborných komisiách.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.12.2022 (Webnoviny.sk) – Bratislavská Petržalka začne budúci rok v rozpočtovom provizóriu. Poslanci návrh rozpočtu stiahli z programu utorkového zastupiteľstva. Petržalský poslanec Pavol Škápik odôvodnil stiahnutie návrhu tým, že nebol prerokovaný v odborných komisiách.

Nie sú jediní bez schváleného rozpočtu

Rozpočtové provizórium znamená, že najväčšia mestská časť bude na budúci rok hospodáriť mesačne s jednou dvanástinou rozpočtu z predchádzajúceho roka. Starosta Ján Hrčka upozornil, že bez schválenia rozpočtu nie je možné čerpať kapitálové výdavky.

S rozpočtovým provizóriom začne budúci rok viacero mestských častí, aj hlavné mesto a Bratislavský samosprávny kraj. Dôvodom sú viaceré legislatívne zmeny a neznámy vývoj situácie na úrovni vlády.

Vyššie poplatky za stavu pre deti

Petržalskí poslanci v utorok schválili aj navýšenie poplatkov na stravovanie v školách a škôlkach. Starosta Hrčka poznamenal, že k navýšeniu poplatkov pristúpia takmer všetky obce, z dôvodu nárastu cien energií, potravín a inflácie.

„Viaceré kuchyne dnes avizujú, že zo súčasných poplatkov nie sú schopné navariť,” uviedol. Navýšenie bude podľa jednotlivých pásiem, či pôjde o školu, škôlku, prvý alebo druhý stupeň, vo výške od 86 centov po jedno euro na deň.

Prečítajte si tiež:
Tabák tiež podáva trestné oznámenie, podľa nej si Bittó-Cigániková zrejme nepamätá, že incident vyvolala ona

Pre orientáciu, dnes predstavuje mesačná platba za stravu približne 25 eur, po novom to bude zhruba 45 eur,” dodal starosta.

Viac k témam: Ceny energií, Inflácia, Návrh rozpočtu, rozpočtové provizórium, Zdražovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Petržalka začne rok v rozpočtovom provizóriu, schválili sa aj vyššie poplatky na stravu v školách a škôlkach © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií