fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Platforma okolo Hlinu opúšťa Dobrú voľbu, o predvolebnej spolupráci má iné predstavy a problémom je aj Hlas-SD

Podľa Hlinu sa platforma Umiernených určite nebude do najbližších volieb transformovať na politickú stranu.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.2.2023 (SITA.sk) – Platforma Umiernení opúšťa stranu Dobrá voľba a Umiernení. Dôvodom je nesúhlas s rozhodnutím predsedníctva strany zo dňa 11. februára vstúpiť do rokovania o predvolebnej spolupráci s Hlasom-SD. Informoval o tom šéf Umiernených Alojz Hlina v stanovisku na sociálnej sieti.

„Platforma Umiernených má inú predstavu o tom, s kým a ako spolupracovať v nadchádzajúcich voľbách. Platforma preto nebude pokračovať v spolupráci so stranou Dobrá voľba v rámci jednej strany,“ uviedol.

Predstavy o spolupráci sú odlišné

Dodal, že predstavy o spolupráci s inými politickými stranami sú natoľko zásadne odlišné, že im neumožňujú ďalej spolupôsobiť v rámci jedného politického zoskupenia a rozdelenie bude korektné voči kolegom aj verejnosti.

Podľa Hlinu sa platforma Umiernených určite nebude transformovať na politickú stranu do najbližších volieb. „V období do volieb 2023 budeme pôsobiť ako občianska názorová platforma a vyvíjať činnosť smerom k tomu, aby stredopravé nepopulistické politické formácie uspeli vo voľbách,“ skonštatoval.

Nebude na kandidátke Hlasu

Podpredseda Dobrej voľby Rado Baťo reagoval na tieto informácie vyhlásením, že nebude na kandidátke Hlasu-SD.

„Nebudem, nenechajte sa dopliesť novinovými titulkami. Ale na rozdiel od niektorých (čoskoro ex-) kolegov v strane, sa nebudem ani hádzať o zem a teatrálne odchádzať preč pri myšlienke, že by Dobrá voľba mala rokovať s Pellegrinim. Lebo najväčším nešťastím v politike sú ľudia, pre ktorých je od rána do večera najdôležitejšia jediná téma – oni sami a ich morálna nadradenosť,“ povedal Baťo a dodal, že o ďalších politických krokoch budú informovať, „keď bude o čom.“

Pravičiarom komplet preskočilo

Na margo aktuálneho vývoja rokovaní o spájaní v ich časti politického spektra povedal, že má pocit, že „pravičiarom komplet preskočilo. Vidieť v Hegerovi záchrancu demokratických síl, je prejavom úplnej straty súdnosti,“ domnieva sa.

Prečítajte si tiež:
Slovenská pošta zatvára dve pobočky v Petržalke, služby pre občanov prevezme zvyšných päť prevádzok

Podotkol, že zažil krach rokovaní o spájaní medzi Andrejom Kiskom a PS/Spolu v roku 2020, ktorého dôsledky boli pre slovenskú politiku zničujúce.

„Teraz sa situácia opakuje v horšom garde, s podstatne slabšími hráčmi a malou podporou. Obávam sa, že výsledok bude smrteľná rana pre stredopravú politiku,“ zhodnotil Baťo.

Viac k témam: Odchod zo strany, Politická kríza, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Spolupráca
Zdroj: SITA.sk – Platforma okolo Hlinu opúšťa Dobrú voľbu, o predvolebnej spolupráci má iné predstavy a problémom je aj Hlas-SD © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií