fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po odsúhlasení kandidatúry Gyimesiho platformou SMK zasadne republikové grémium strany Aliancia

Platforma Most-Híd kandidatúru Györgya Gyimesiho dlhodobo odmieta.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.5.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 13. mája 2023, 17:53

Po odsúhlasení kandidatúry Györgyho Gyimesiho platformou SMK v strane Aliancia zasadne v pondelok 15. septembra republikové grémium strany.

Ak sa v tomto orgáne strany nenájde konsenzus o kandidatúre Gyimesiho, na kandidátku strany sa môže dostať len tak, že v strane budú porušené vnútorné pravidlá. Keďže sa to už raz stalo, predstavitelia platformy Most-Híd v zázraky neveria, napriek tomu sa na pondelkovom grémiu zúčastnia,“ informovala Klára Magdeme v tlačovej správe.

SMK v sobotu na zasadnutí republikovej rady informovala, že sa s bývalým poslancom hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Gyimesim dohodla a mal by byť na kandidátnej listine do predčasných parlamentných volieb na 150 mieste.

Most-Híd Gyimesiho odmieta

Platforma Most-Híd kandidatúru Györgya Gyimesiho dlhodobo odmieta. Svoj postoj potvrdila pred dvoma dňami na zasadnutí Republikovej rady Mosta-Híd. Platforma bývalého poslanca Igora Matoviča považuje za politika, ktorý vulgárny politický bulvár svojho šéfa transplantoval do maďarskej politiky na Slovensku, píše sa ďalej v stanovisku.

Dnešné rozhodnutie veľa prezrádza o súčasnom nastavení SMK, ktorá namiesto politiky spolupráce si vybrala líniu vulgárneho politického bulváru, čoho platforma Most-Híd nemôže byť súčasťou,” upresnil Konrád Rigó, predseda platformy Most-Híd.

Prečítajte si tiež:
Okresný súd v Bratislave poslal do väzby troch mladých páchateľov, ktorí boli obvinený z lúpežného prepadnutia

Rozdeľovanie zjednotenej strany

Predseda Republikovej rady Aliancie László Sólymos je presvedčený, že urobili všetko pre to, aby Józsefa Berényiho a Krisztiána Forróa presvedčili a zabránili tým rozpadu strany Aliancia.

Nepamätám si, že by si predseda inej strany namiesto svojich vlastných spojencov a straníckych kolegov vybral cudzieho človeka, navyše kontroverzného politika, ktorý rozdeľuje zjednotenú stranu a ich voličov,” povedal Sólymos.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Po odsúhlasení kandidatúry Gyimesiho platformou SMK zasadne republikové grémium strany Aliancia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií