fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po zemetrasení hrozí v postihnutých oblastiach Turecka a Sýrie šírenie chorôb, varuje ECDC

Výrazné riziko predstavuje nárast prípadov cholery v postihnutých oblastiach, tvrdí ECDC.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.2.2023 (SITA.sk) – Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) varuje pred vypuknutím chorôb v oblastiach Turecka a Sýrie, ktoré 6. februára zdevastovalo zemetrasenie.

Centrum uviedlo, že v nadchádzajúcich týždňoch sú rizikom „choroby prenášané potravinami a vodou, respiračné infekcie a infekcie, ktorým možno predchádzať očkovaním“, pričom majú potenciál spôsobiť epidémie, najmä keď sa preživší sťahujú do dočasných prístreškov.

Výrazné riziko predstavuje nárast prípadov cholery v postihnutých oblastiach, tvrdí ECDC. Úrady v severozápadnej Sýrii podľa neho od septembra nahlásili tisícky prípadov tohto ochorenia a plánovaná vakcinačná kampaň je v dôsledku zemetrasenia omeškaná.

ECDC tiež upozorňuje na vírusové ochorenia ako je hepatitída typu A či parazitické a bakteriálne infekcie, ktoré sa môžu šíriť v dôsledku náročných hygienických podmienok v núdzových prístreškoch a táboroch.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Silné zemetrasenie v Turecku a Sýrii (fotografie)

Viac k témam: Zemetrasenie v Turecku a Sýrii
Zdroj: SITA.sk – Po zemetrasení hrozí v postihnutých oblastiach Turecka a Sýrie šírenie chorôb, varuje ECDC © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií