fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počas bojov zahynul na fronte sólista baletu Odeskej opery, k armáde sa pridal hneď na začiatku vojny

Tridsaťjedenročný Rostyslav Jančyšen zahynul počas bojovej misie.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.4.2023 (SITA.sk) – Počas bojov na ukrajinskej frontovej línii zahynul sólista baletu Odeskej opery. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na baletnú spoločnosť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tridsaťjedenročný Rostyslav Jančyšen zahynul počas bojovej misie, informovala spoločnosť sídliaca v ukrajinskom prístavnom meste na svojej stránke na sociálnej sieti Facebook.

„Rostyslav pôsobil v Odeskej opere viac ako desať rokov a v prvých dňoch vojny sa pridal k Ozbrojeným silám Ukrajiny, aby hrdinsky bránil Ukrajinu, ktorú miloval viac ako čokoľvek! V dôsledku toho vymenil baletné piškóty za vojenské bagandže a hudbu jeho obľúbených vystúpení nahradil zvuk mínometnej paľby,“ uviedla opera.

Rostyslav Yanchyshen, a ballet dancer with the Odesa Opera and Ballet Theater, was killed in the battles for Ukraine’s freedom and independence.
Eternal glory to the Hero! pic.twitter.com/IQSfEYJTAR
— Defense of Ukraine (@DefenceU) April 21, 2023

„Bystrý, talentovaný, slušný a inteligentný muž. Bol jedným z prvých, ktorí išli brániť svoju vlasť! Nie na základe povolania, nie na základe rozkazu, ale z vlastného rozhodnutia,“ skonštatoval šéf baletu Harri Sevojan.

Prečítajte si tiež:
Eurokomisia skritizovala stav právneho štátu v Maďarsku a Poľsku, nezávislosť súdov je ohrozená a boj proti korupcii žalostný

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský vojak, Úmrtie, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Počas bojov zahynul na fronte sólista baletu Odeskej opery, k armáde sa pridal hneď na začiatku vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií