fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počet ruských vojakov ochotných vzdať sa stúpol, v programe „Chcem žiť“ už zaregistrovali viac ako 3-tisíc žiadostí

Rusi „sa snažia vzdať sa, aby si zachránili život“.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.4.2023 (SITA.sk) – Počet ruských vojakov ochotných vzdať sa ukrajinským silám sa počas uplynulého mesiaca prudko zvýšil. Hlavné spravodajské riaditeľstvo ukrajinského ministerstva obrany (GUR) uviedlo, že tento počet sa v priebehu marca zdvojnásobil, čo mohlo byť pravdepodobne spôsobené očakávaním protiofenzívy ukrajinských ozbrojených síl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Ukrajincov v marci prostredníctvom programu „Chcem žiť“ zaregistrovali viac ako 3-tisíc žiadostí, čo bolo dvakrát viac ako počas mesiacov predtým. GUR tvrdí, že mnohí Rusi „sa snažia vzdať sa, aby si zachránili život“. GUR taktiež eviduje zintenzívnenie zajatí okupantov priamo na bojisku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Počet ruských vojakov ochotných vzdať sa stúpol, v programe „Chcem žiť“ už zaregistrovali viac ako 3-tisíc žiadostí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií