fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počet zamestnancov v Nemecku stúpol v poslednom vlaňajšom štvrťroku na rekordných 45,9 milióna

Podľa údajov neupravených o sezónne vplyvy počet zamestnancov počas októbra až decembra 2022 v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom vzrástol až o 258-tisíc.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.2.2023 (SITA.sk) – Počet zamestnancov v Nemecku vo štvrtom kvartáli minulého roka podľa sezónne upravených údajov oproti predošlému štvrťroku stúpol o 107-tisíc čiže o 0,2 percenta na rekordnú úroveň 45,9 milióna.

Vyplýva to z predbežných údajov nemeckého štatistického úradu, ktorý o tom informoval vo štvrtok na svojej internetovej stránke.

Podľa údajov, ktoré nie sú upravené o sezónne vplyvy, počet zamestnancov v nemeckom hospodárstve počas októbra až decembra 2022 v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom vzrástol až o 258-tisíc čiže o 0,6 percenta.

Viac k témam: Trh práce, Zamestnanci, Zamestnanosť
Zdroj: SITA.sk – Počet zamestnancov v Nemecku stúpol v poslednom vlaňajšom štvrťroku na rekordných 45,9 milióna © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií