Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podľa Gröhlinga je parlament „besný a odtrhnutý z reťaze“. Voličstvo by sa malo pozerať, čo poslanci predvádzajú

SaS podľa neho podporovala zákony, na ktoré sú naviazané prostriedky z Plánu obnovy.

23.4.2023 (SITA.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporovala v Národnej rade (NR) SR zákony, na ktoré sú naviazané prostriedky z Plánu obnovy, povedal poslanec NR SR Branislav Gröhling v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12.

K blížiacej sa schôdzi parlamentu uviedol, že diskusia o návrhoch ešte bude prebiehať. Dodal, že by bol rád, keby si voličstvo pozrelo, čo predvádzajú ostatní poslanci, spomenul napríklad zákaz nedeľného predaja. Parlament je podľa neho „besný a odtrhnutý z reťaze“ a nevie, čo sa počas schôdze bude diať.

Dočasne poverená ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) dúfa, že reformy potrebné na čerpanie prostriedkov z Plánu obnovy prejdú parlamentom. Jej politický subjekt prináša na schôdzu návrh na úpravu paragrafu 363 a podľa Remišovej plánujú hlasovať aj za ďalšie návrhy na úpravu daného paragrafu.

Viac k témam: Paragraf 363 Trestného poriadku, Plán obnovy a odolnosti, politická diskusia, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Zákaz nedeľného predaja
Zdroj: SITA.sk – Podľa Gröhlinga je parlament „besný a odtrhnutý z reťaze“. Voličstvo by sa malo pozerať, čo poslanci predvádzajú © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií