fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia obvinila vodiča, ktorý vlani v Spišskej Novej Vsi na priechode zrazil chodkyňu

V prípade dokázania viny hrozí vodičovi dva až päť rokov za mrežami.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.1.2023 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi obvinil z prečinu usmrtenia 50-ročného vodiča, ktorý zrazil vlani v septembri v Spišskej Novej Vsi na priechode pre chodcov chodkyňu.

Chodkyňa zraneniam podľahla

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová, podľa výsledkov vyšetrovania viedol vodič zo spišskonovoveského okresu osobné motorové vozidlo zn. Volvo po Mlynskej ulici v smere od kruhového objazdu k miestnemu obchodnému domu.

Podľa výsledkov znaleckého posudku z odboru cestná doprava vodič dostatočne nesledoval situáciu v cestnej premávke, pretože na chodkyňu reagoval oneskorene aj napriek tomu, že bola dostatočne viditeľná a prechádzala po riadne vyznačenom priechode pre chodcov.

Žiaľ, zranenia, ktoré chodkyňa pri zrážke utrpela, boli nezlučiteľné so životom a na mieste im podľahla.

Negatívny výsledok dychovej skúšky

Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom a na zistenie prítomnosti iných návykových látok v jeho organizme mu bol odobratý biologický materiál. Výsledky ich prítomnosť v organizme vodiča nepotvrdili. Taktiež výsledky pitvy potvrdili, že pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok nebola ani nebohá chodkyňa.

Prečítajte si tiež:
Najracionálnejšia by bola podľa politológa rekonštrukcia vlády, skončiť by mal Matovič aj Sulík

Znalecké dokazovanie potvrdilo, že vodič pri svojej jazde porušil dôležitú povinnosť vyplývajúcu zo zákona o cestnej premávke, podľa ktorej je povinný dať prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov, pritom ho však nesmie ohroziť. V prípade dokázania viny hrozí vodičovi dva až päť rokov za mrežami.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Obvinenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia obvinila vodiča, ktorý vlani v Spišskej Novej Vsi na priechode zrazil chodkyňu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií