fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia zadržala muža, ktorý sa v uliciach Bratislavy dopustil na ženách viacerých trestných činov (video)

48-ročný Martin T. čelí obvineniu zo zločinu lúpeže, trestného činu nebezpečného vyhrážania a výtržníctva.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.2.2023 (Webnoviny.sk) – Polícia zadržala páchateľa viacerých trestných činov páchaných na ženách v Bratislave. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, páchateľ je občan Českej republiky s kriminálnou minulosťou. Muža sa podarilo zadržal v spolupráci s českou políciou na území Česka v soboru 4. februára a umiestniť ho do cely policajného zaistenia.

48-ročný Martin T. čelí obvineniu zo zločinu lúpeže, trestného činu nebezpečného vyhrážania a výtržníctva. Podozrivý je aj zo spáchania trestného činu sexuálneho násilia.

Obeťou je aj kurátorka výstavy

Obvinený ešte 26. apríla 2022 prenasledoval 41-ročnú ženu do domu na Svätoplukovej ulici v Bratislave.

„Na schodisku ju uchopil za ústa a snažil sa ju stiahnuť na zem, avšak žena kládla aktívny odpor,” uvádza polícia s tým, že počas zápasu jej odcudzil topánku a utiekol.

Druhý skutok sa stal 5. mája 2022 popoludní v budove na Námestí SNP, kde bola výstava. Kurátorku výstavy oslovil slovami – ak nechceš aby som ti ublížil, rob čo ti poviem.

„Začal jej bozkávať chodidlá a sexuálne sa uspokojovať, zhruba po piatich minútach sa poďakoval a utiekol,” dodáva polícia. K zraneniu ženy neprišlo.

Prečítajte si tiež:
TIPOS sa stal lídrom v oblasti zodpovedného hrania na Slovensku

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Podozrivý je aj z ďalšieho skutku

Ďalšieho skutku sa dopustil 30. januára 2023 v zborovni základnej školy. „Poškodenú ženu – učiteľku, oslovil pod zámienkou darovania finančných prostriedkov. Po chvíli sa jej však začal vyhrážať ublížením na zdraví nožom, na čo žena z obavy o svoj život utiekla,” konštatuje polícia. Muž následne zo školy odišiel.

Obvinený je tiež podozrivý zo skutku, ktorý sa stal 3. januára v obytnom dome v Petržalke. Muž nastúpil do výťahu so 67-ročnou ženou, pričom výťah na medziposchodí zastavil. Vo výťahu sa mal dopustiť trestného činu sexuálneho násilia, k fyzickej ujme ženy neprišlo. Aj v tomto prípade muž z miesta utiekol.

V uvedenom prípade pokračujú v zabezpečovaní dôkazov za účelom preukázania viny a rozšírenia prípadného trestného stíhania.

V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na osem rokov.

Viac k témam: Lúpež, Sexuálne napadnutie, Sexuálne obťažovanie, Vyhrážanie, Výtržníctvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zadržala muža, ktorý sa v uliciach Bratislavy dopustil na ženách viacerých trestných činov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Pilot policajného vrtuľníka, ktorý sa pred piatimi rokmi zrútil pri Prešove, bol okresným súdom uznaný za vinného
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií