fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poľská vládna strana Právo a spravodlivosť chce bezplatné poskytovanie liekov pre ľudí vo veku 65 a viac rokov

V Poľsku sa na jeseň tohto roka budú konať parlamentné voľby.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.5.2023 (SITA.sk) – Líder poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jarosław Kaczyński sľúbil občanom nové sociálne dávky, vrátane zvýšenie príspevkov rodinám s deťmi. Na kongrese strany v nedeľu povedal, že PiS chce od januára zvýšiť tento príspevok z terajších 500 zlotých mesačne na 800 zlotých. Kaczyński zároveň uviedol, že PiS navrhne bezplatné poskytovanie liekov pre ľudí vo veku 65 a viac rokov.

V Poľsku sa na jeseň tohto roka budú konať parlamentné voľby. Ich dátum ešte nestanovili, ale predpokladá sa, že budú v októbri alebo najneskôr začiatkom novembra. Najnovšie prieskumy ukazujú, že konzervatívna PiS je najpopulárnejšou poľskou politickou stranou, ale nezíska dostatok hlasov na to, aby sama zostavila vládu.

Viac k témam: Parlamentné voľby v Poľsku
Zdroj: SITA.sk – Poľská vládna strana Právo a spravodlivosť chce bezplatné poskytovanie liekov pre ľudí vo veku 65 a viac rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií