fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poslanci liberálneho krídla Jána Budaja opúšťajú klub hnutia OĽaNO. Odídu nakoniec aj z koalície?

Ide o predstaviteľov takzvanej občiansko-demokratickej platformy, ktorú vedie minister životného prostredia Ján Budaj.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.12.2022 (Webnoviny.sk) – Z poslaneckého klubu hnutia OĽaNO odchádza jeho občiansko-demokratická platforma, ktorú vedie minister životného prostredia Ján Budaj. Ten toto rozhodnutie potvrdil v rozhovore pre Denník N. Poslanci zatiaľ odišli len z klubu, a nie z koalície.

Poslanec parlamentu Kristián Čekovský sa vyjadril, že o svojom rozhodnutí budú viac informovať v pondelok 19. decembra.

“Občiansko-demokratická platforma oznámi svoje ďalšie kroky v pondelok na tlačovej konferencii. O jej presnom termíne a mieste konania vás budeme informovať,” uviedol vo vyhlásení.

Občiansko-demokratickú platformu, ktorá má predstavovať liberálne krídlo hnutia OĽaNO, založili v októbri po odchode SaS z vlády desiati poslanci.

Patria do nej Kristián Čekovský, Róbert Halák, Monika Kozelová, Anna Mierna, Anna Remiášová, Jaromír Šíbl, Tomáš Šudík, Jarmila Vaňová a Vladimír Zajačik.

Viac k témam: občiansko-demokratická platforma, Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Poslanecký klub
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci liberálneho krídla Jána Budaja opúšťajú klub hnutia OĽaNO. Odídu nakoniec aj z koalície? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií