fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová povýšila šesť príslušníkov armády, preukázali odvahu aj odborné schopnosti (foto)

Počas ich doterajšieho pôsobenia noví generáli podľa prezidentky mali už nespočetnekrát možnosť preukázať odvahu, rozhodnosť a odborné schopnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.3.2023 (SITA.sk) – Povýšenie do generálskej hodnosti odráža vysoký stupeň profesionálnych aj ľudských kvalít. Povedala v štvrtok počas slávnostného príhovoru prezidentka Zuzana Čaputová šiestim novo povýšeným generálom pri príležitosti ich vymenovania a povýšenia.

Počas doterajšieho pôsobenia noví generáli podľa hlavy štátu už nespočetnekrát mali možnosť preukázať odvahu, rozhodnosť a odborné schopnosti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Vaše povýšenie do generálskych hodností je teda osvedčením vašich schopností i ocenením doteraz vynaloženého úsilia,“ uviedla ďalej Čaputová.

Vysoké hodnosti získavajú podľa nej v čase, keď význam ozbrojených síl vnímame s oveľa väčšou vážnosťou ako doteraz, keď priame ohrozenie krajiny a jej bezpečnosti nemusí byť len hypotetickým nebezpečenstvom, ale môže sa stať zo dňa na deň realitou.

Povýšení na generálmajora boli v štvrtok Róbert Kleštinec a Martin Michalko, hodnosť brigádneho generála dostali Marek Banas, Jaroslav Krám, Jozef Ševčík a Róbert Kecső.

Viac k témam: generálmajor, Prezidentka SR, slovenská armáda, Vymenovanie do funkcie
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová povýšila šesť príslušníkov armády, preukázali odvahu aj odborné schopnosti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Slováci sa inflácie nezľakli a nové jesenné módne kúsky si doprajú aj tento rok. Viac o vplyve inflácie na naše nákupné správanie zistilo GLAMI vo svojom Fashion (Re)search
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií