fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová sa vyjadrila k úradníckej vláde aj termínu predčasných volieb

Prezidentka Zuzana Čaputová ľutuje ľudí, ktorí sa musia pozerať na súčasný chaos v parlamente.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.2.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová v relácii Rozhlasu a televízie Slovenska Sobotné dialógy v Rádiu Slovensko uviedla, že ľutuje ľudí, ktorí sa musia pozerať na súčasný chaos v parlamente.

Ďalej sa vyjadrila, že nakoľko je odvolaná vláda, ktorá ma limitované právomoci, je za to, aby boli predčasné voľby čo najskôr. O septembrových voľbách rozhodli poslanci, je na nich, či zmenia svoje rozhodnutie. Prezidentka pre RTVS uviedla, že stále trvá na júnových voľbách, lebo ich považuje za lepšiu voľbu pre štát.

„Hovoriť o úradníckej vláde iba ako o páke, aby som donútila poslancov rozhodovať o skoršom termíne volieb, považujem za absurdné,” spresnila Čaputová a dodala, že úradnícka vláda je nástroj, ktorým má byť potenciálne riadený štát, a nebude hazardovať so špičkovými odborníkmi, aby donútila poslancov rozhodovať o predčasných voľbách o tri mesiace skôr.

„Každé voľby sú križovatkou, kedy sa štát môže vybrať na demokratickú alebo nedomakratickú cestu. Nechcem vnímať voľby ako riziko, je to zrkadlo toho, ako ľudia vnímajú spoločenské a politické dianie, a my ako politici musíme robiť všetko pre to, aby sme ľudí z politiky totálne neznechutili, a mali chuť ísť voliť,” povedala Čaputová.

Prečítajte si tiež:
Strana SaS má jasného favorita, za šéfa RTVS by si vybrala Tibora Búzu

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová sa vyjadrila k úradníckej vláde aj termínu predčasných volieb © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií