fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová žiada skorší termín predčasných volieb ako 30. september, hovorí o chaose a smršti

Hlava štátu žiada politických lídrov, aby váhou svojej autority zastavili legislatívnu parlamentnú smršť ohrozujúcu ústavné princípy a verejné financie.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.2.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová žiada skorší termín predčasných volieb ako 30. septembra. Situácia v parlamente začína byť podľa hlavy štátu neprehľadná, pri niektorých návrhoch poslancov sú dokonca ohrozené nielen ústavné princípy, ale aj verejné financie.

„Situácia v parlamente pripomína skôr chaos než zodpovednú správu vecí verejných. Žiadam politických lídrov, aby váhou svojej autority zastavili legislatívnu parlamentnú smršť ohrozujúcu ústavné princípy a verejné financie, pretože takáto situácia je pre Slovensko neúnosná a žiada si skorší termín predčasných volieb,“ uviedla na margo súčasného diania v Národnej rade SR Zuzana Čaputová.

Impulzom pre najnovšie vyjadrenie prezidentky mali byť podľa jej hovorcu Martina Strižinca nielen návrhy lídra OĽaNO Igora Matoviča, ale všeobecne celkové dianie v parlamente. Posunúť termín predčasných volieb na skorší termín ako 30. september žiada nielen časť opozície, ale za potrebný ho označili dokonca aj bývalí slovenskí prezidenti.

Strana Smer-SD iniciovala mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR s návrhom na konanie volieb 24. júna. O tomto návrhu by mali rokovať poslanci ešte vo štvrtok popoludní.

Prečítajte si tiež:
Súdy sa od začiatku vojny na Ukrajine zaoberajú aj právami ukrajinských detí či žalobami v azylových veciach

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová žiada skorší termín predčasných volieb ako 30. september, hovorí o chaose a smršti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií