fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prigožin pozval Šojgua na zhodnotenie situácie do Bachmutu, čoraz intenzívnejšie sa sťažuje na neúspechy vlastných žoldnierov

Tiež v ňom napísal, že wagnerovci v súčasnosti „kontrolujú viac ako 95 percent obce Bachmut a pokračujú v ofenzíve za jej úplné oslobodenie“.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.5.2023 (SITA.sk) – Líder ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin v piatok pozval ruského ministra obrany Sergeja Šojgua do východoukrajinského Bachmutu, aby tam zhodnotil situáciu. Je to najnovšie vyhlásenie, ktorým Prigožin napáda vojenské vedenie v Kremli, pripomína spravodajský portál CNN.

Zhodnotenie situácie

„Žiadam vás, aby ste prišli na územie Bachmutu, ktoré kontrolujú (ruské) polovojenské jednotky, a zhodnoťte situáciu sami,“ uvádza Prigožin v liste, ktorý zverejnil na sociálnych sieťach.

Tiež v ňom napísal, že wagnerovci v súčasnosti „kontrolujú viac ako 95 percent obce Bachmut a pokračujú v ofenzíve za jej úplné oslobodenie“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na okrajoch pozícií Wagnerovej skupiny, kde sa v súčasnosti nachádzajú ruské ozbrojené sily, podľa neho Ukrajina vykonala „niekoľko úspešných protiútokov“.

Neúspechy vlastných žoldnierov

Prigožin sa čoraz intenzívnejšie sťažuje na neúspechy svojich vlastných žoldnierov na bojisku a z nedostatku munície na dobytie Bachmutu viní ruské ministerstvo obrany, pričom prstom ukazuje na Šojgua a náčelníka generálneho štábu ruských síl Valerija Gerasimova.

V posledných dňoch sa opäť sťažoval, že oblasti, ktoré jeho bojovníci obsadili v okolí Bachmutu za cenu veľkých obetí, teraz získavajú späť Ukrajinci.

Prečítajte si tiež:
Donald Trump mladší sa stretol s výborom vyšetrujúcim útok na Kapitol, videli ho v zákulisí zhromaždenia

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský minister obrany, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Prigožin pozval Šojgua na zhodnotenie situácie do Bachmutu, čoraz intenzívnejšie sa sťažuje na neúspechy vlastných žoldnierov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií