fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Primátor Bročka pripomenul dôležitosť vzťahu politických strán k samosprávam. Sme len chudobní príbuzní V4, tvrdí

„Stačí sa pozrieť do Českej republiky, koľko majú tam mestá peňazí od štátu, aby tam mohli robiť väčšie projekty,“ dodal Bročka.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.2.2023 (SITA.sk) – Primátor Trnavy Peter Bročka sa ani pred tohtoročnými parlamentnými voľbami nechystá vstúpiť do veľkej politiky. Ľuďom však bude odporúčať, aby pred voľbami zvažovali to, akým spôsobom sa politické strany správajú k samosprávam a ich financovaniu.

„Aby bolo vopred jasné, či strana podporuje zlepšenie financovania samospráv, aby sme mohli sprístupniť oveľa viac služieb našim obyvateľom. Aby naše deti mohli chodiť do lepších škôl, aby sme mohli lepšie športovať, aby starší ľudia mali dostupnejšiu sociálne služby,“ povedal Bročka. Dodal, že doterajšia vláda nejaké opatrenia urobila, ale samosprávam nepomohla.

„Stačí sa pozrieť do Českej republiky, koľko majú tam mestá peňazí od štátu, aby tam mohli robiť väčšie projekty. My sme naozaj iba chudobní príbuzní v celej V4 a už to nikoho z mojich kolegov nebaví,“ dodal Bročka. Peter Bročka (nezávislý) je primátorom Trnavy už tretie volebné obdobie. Vstup do veľkej politiky od začiatku pôsobenia v samospráve odmieta.

Viac k témam: Primátor Trnavy
Zdroj: SITA.sk – Primátor Bročka pripomenul dôležitosť vzťahu politických strán k samosprávam. Sme len chudobní príbuzní V4, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Antivirotikum z dielne slovenských biotechnológov smeruje do Európskej liekovej agentúry. Slováci zverejnili prvotné dáta vlastného lieku na COVID-19
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií