fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Proces s bývalou bratislavskou krajskou prokurátorkou odročili na neurčito

Na bývalú krajskú prokurátorku Ivetu K. podali obžalobu pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.2.2023 (SITA.sk) – Okresný súd Bratislava III dnes odročil na neurčito začiatok súdneho procesu s bývalou šéfkou Krajskej prokuratúry v Bratislave Ivetou K. Dôvodom je podľa súdu ospravedlnenie prokurátora, ktorý má prípad na starosti.

Na bývalú krajskú prokurátorku podali obžalobu pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Dôvodom má byť nevybavenie dvoch návrhov policajného vyšetrovateľa na podanie obžaloby po dobu ôsmich rokov. Iveta K. má od roku 2021 pozastavený výkon funkcie prokurátorky.

Bývalá šéfka bratislavskej prokuratúry sa má pred súd postaviť vo februári, obžalovaná je zo zneužívania právomoci

Ešte v roku 2019 odvolal vtedajší generálny prokurátor Jaromír Čižnár šéfku Krajskej prokuratúry v Bratislave Ivetu K. z funkcie. Podľa medializovaných informácií totiž osem rokov nepodala obžalobu na Lóranta K. za pokus o úverový podvod. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry navrhol Loránta K. a ďalších ešte v roku 2011 obžalovať, prokurátorka však vo veci nekonala. Lórant K. sa v médiách spomínal ako kamarát bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Spomínal sa napríklad v nahrávke o údajnom vydieraní Jaroslava Haščáka.

Prečítajte si tiež:
Novela trestného zákona prehodnotí nastavenie trestných sadzieb

Zdroj: SITA.sk – Proces s bývalou bratislavskou krajskou prokurátorkou odročili na neurčito © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií