fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Progresívne Slovensko podalo návrh na sprísnenie používania pyrotechniky, mal by znížiť dopady na stres a zranenia zvierat

Návrh obsahuje úplný zákaz používania a predaja petárd ako najnebezpečnejšieho druhu pyrotechniky a sprísnenie používania ohňostrojov v okolí nemocníc, domovov sociálnych služieb či zvieracích útulkov

Máte tip? napíšte nám mailom

6.12.2022 (Webnoviny.sk) – Progresívne Slovensko (PS) podáva do Národnej rady SR (NR SR) návrh na sprísnenie používania nebezpečnej pyrotechniky. Zákon by podľa hnutia pomohol zásadne znížiť negatívne dopady používania zábavnej pyrotechniky, najmä stres a zranenia zvierat, ohrozenie zdravia ľudí a znečistenie životného prostredia.

Sprísnenie a zákaz používania či predaja

„Návrh obsahuje úplný zákaz používania a predaja petárd ako najnebezpečnejšieho druhu pyrotechniky a sprísnenie používania ohňostrojov v okolí nemocníc, domovov sociálnych služieb či zvieracích útulkov, jednoducho všade, kde by mohol spôsobiť ujmu zraniteľným skupinám,” uviedla odborníčka na životné prostredie PS Tamara Stohlová.

Petíciu podpísali tisíce ľudí

Na neúnosnú situáciu v oblasti pyrotechniky poukázalo v petícii vyše 43-tisíc ľudí.

Na petíciu ešte v januári tohto roka nepriamo zareagovali minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) a predseda výboru pre životné prostredie a poľnohospodárstvo Jaroslav Karahuta (Sme rodina) verejnými prísľubmi pripraviť a prijať zákon obmedzujúci používanie pyrotechniky. Podľa PS však vláda aj parlament premrhali rok, pretože silvestrovské oslavy sú za dverami a nič sa nezmenilo.

„Nemôžeme si dovoliť viac čakať. Do parlamentu podávame vlastný legislatívny návrh regulujúci používanie zábavnej pyrotechniky, na ktorom sme spolupracovali s organizáciou Zvierací ombudsman,“ povedal podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík. 

Prečítajte si tiež:
Diaľnica D2 je neprejazdná, kamión tam prerazil zvodidlá a dostal sa do protismeru (foto)

Zdroj: Webnoviny.sk – Progresívne Slovensko podalo návrh na sprísnenie používania pyrotechniky, mal by znížiť dopady na stres a zranenia zvierat © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií