fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prvá časť volebného programu Smeru má názov Návrat suverenity do slovenskej zahraničnej politiky a šéfom bude Kaliňák (video)

„Osobitne nám záleží na dobrých vzťahoch s Maďarskom,” povedal Robert Fico.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.3.2023 (SITA.sk) – Šéfom volebného štábu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) pre septembrové parlamentné voľby bude Robert Kaliňák. Uviedol to predseda Smeru-SD Robert Fico na utorkovej tlačovej besede po rokovaní predsedníctva strany. Zodpovednosť za financovanie volebnej kampane bude mať generálny manažér strany Marián Saloň.

Bratislava mesto

Smer-SD sa zároveň rozhodol zrušiť všetky okresné organizácie v Bratislave od I až po V a vytvoriť jednu organizáciu, ktorá sa bude nazývať Bratislava mesto.

Za predsedu tejto organizácie predsedníctvo vymenovalo Jána Mažgúta,” informoval Fico. Dodal, že na rokovaní schválili aj prvú časť volebného programu, ktorú nazvali Návrat suverenity do slovenskej zahraničnej politiky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Naša ambícia, pokiaľ ide o kampaň v týchto voľbách, je rovnaká. Slovenská zahraničná politika je len jednou z politík, musí slúžiť na presadzovanie národno-štátnych záujmov Slovenska. Musí vychádzať z rešpektovania iných krajín, že sa rozhodli ísť inou cestou vládnutia,” uviedol predseda Smeru-SD.

Prečítajte si tiež:
Prokurátor podal dovolanie v prípade Judáš v neprospech odsúdeného exsiskára a bývalého policajta, namieta právnu kvalifikáciu

Návrat k myšlienkam V4

Fico taktiež informoval, že ich program je postavený na členstve Slovenskej republiky v Európskej únii a NATO a dodal, že osobitnú pozornosť venujú V4.

Ak bude Smer-SD vo vláde, bude presadzovať návrat k myšlienkam V4 ako efektívnej a regionálnej spolupráce. Záleží nám na unikátnom vzťahu s Českou republikou. Osobitne nám záleží na dobrých vzťahoch s Maďarskom,” povedal.

Zverejnenie zápisníc

Robert Fico na tlačovej besede spomenul aj novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva od nezaradeného poslanca Eduarda Kočiša (Republika). Návrh prešiel do druhého čítania. Poslanec navrhuje, aby zápisnice z volebných komisií boli zverejňované na internetovej stránke príslušnej obce či mesta a taktiež navrhuje, aby sa z nich dali urobiť kópie a zápisky.

S hrôzou sme zistili, že poslanci hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, strany Sloboda a Solidarita a Za ľudí tento návrh zákona odmietli. Prečo títo veľkí demokrati odmietli prijatie zákona, ktorý umožňuje zverejnenie zápisníc?,” spýtal sa Fico. Dodal, že k novele zákona v druhom čítaní podajú niekoľko pozmeňujúcich návrhov, ktoré sa budú týkať kontroly Štatistického úradu SR.

Prečítajte si tiež:
Na vláde sa podľa Mikulca nehovorilo o zadržaní Fica, je potrebné dať priestor orgánom činným v trestnom konaní

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Smer-SD, Predvolebná kampaň, Volebný program
Zdroj: SITA.sk – Prvá časť volebného programu Smeru má názov Návrat suverenity do slovenskej zahraničnej politiky a šéfom bude Kaliňák (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií