Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ďalší otrasný prípad nehumánneho správania sa k zvieratám: šesť psíkov skoro prišlo o život, zachránili ich štyri deti

V jeden chladný decembrový deň muž cestou do práce náhodne našiel v neďalekom lese 6 šteniatok. Psíky vyzerali veľmi zle a boli príliš malé na to, aby sa o seba postarali sami. Keďže matka sa v ich blízkosti nenachádzala, boli odkázané na starostlivosť iných. 

Čo by ste urobili, keby ste našli opustené šteniatka?

Náhodný okoloidúci psíky zveril svojim štyrom deťom, ktorí s nimi hneď utekali na neďalekú veterinárnu kliniku. Zamestnanci boli šokovaní neľudským zaobchádzaním, akým si títo psíkovia prešli. „Ich tvár bola znetvorená, na niektorých častiach tela im chýbala srsť, takže im bolo vidieť aj kožu. Páchli tak, že sme museli používať ochranné masky, pred ošetrením sme ich museli najskôr umyť. Mali svrab, boli podvyživené a triaslo ich,” povedal jeden zo zamestnancov veterinárnej kliniky, kde boli psíky ošetrené.

Psíky priamo po ich prevezení na veterinárnu kliniku. Zdroj: boredpanda.com
Zdroj: boredpanda.com

Zamestnanci ďalej prezradili, že malé šteniatka vážili iba 5 libier, teda približne 2,2 kilogramu, boli malinké a vzhľadom na hrozný stav, v akom na kliniku prišli, nebolo možné identifikovať ich skutočný pôvod. Prvotnou domnienkou zamestnancov bolo, že ide o anglických kokeršpanielov. Z veterinárnej kliniky Auburn Veterinary College boli neskôr prevezené do dvoch lekárskych centier na ďalšiu liečbu. 

Podľa Nicole Zaguroliovej z lekárskeho centra sa šteniatka zotavili veľmi rýchlo, nešlo o zázrak, za všetko mohla správna starostlivosť a racionálna strava. Šteniatka sa tu začali postupne zotavovať, čoho dôkazom bola hustá srsť a čulosť. Vďaka ich rýchlemu zotaveniu mohli určiť aj ich skutočný pôvod, na základe DNA testov sa zistilo, že ide o čistokrvnú rasu pyrenejského horského psa.

Niekoľko mesiacov po ošetrení. Zdroj: boredpanda.com

Psíkom sa už darí

Dnes vyzerajú psíky úplne inak, nielenže sú krásne a zdravé, ale majú aj vynikajúce obranné schopnosti. Pri pohľade na nich by nikomu nenapadlo, že boli kedysi opustené, malé a bezbranné. Našťastie každé zachránené šteniatko našlo svoj milujúci domov, o ktorý sa im postarali dobrovoľníci v Second City Can Rescue. Jedno zo šteniatok má dokonca aj svoj vlastný instagramový účet, kde so širokým okolím zdieľa svoje každodenné dobrodružstvá. Ďalšie išlo do rodiny Erica Hartmanna, ktorý sa s ním rád chváli i na Facebooku.

Z týraných psíkov vyrástli skutoční krásavci. Zdroj: boredpanda.com
Zdroj: boredpanda.com

Prípad týrania zvierat nie je známy iba vo svete, nebolo to tak dávno, čo sme písali o kožušinových farmách na Slovensku, ktoré chovajú zvieratá v neľudských podmienkach. Norky sú vystrašené, vystresované a hladné, mnohé z nich sa nemajú ani ako dostať k vode. Aktivisti z Humánneho pokroku preto odštartovali kampaň „Ide o chlp“ s cieľom presadiť zákaz kožušinového chovu na Slovensku.

Zdroj: boredpanda.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií