Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin sa stretol s Lukašenkom, diskutovali o užších vojenských a ekonomických väzbách

Tieto dve krajiny v rámci svojej vojenskej aliancie pravidelne uskutočňujú vojenské cvičenia.

17.2.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin sa v piatok v Moskve stretol s bieloruským náprotivkom Alexandrom Lukašenkom. V čase, keď sa vojna na Ukrajine blíži k prvému výročiu, diskutovali predovšetkým o posilnení vojenskej a hospodárskej spolupráce.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko pred rokom použilo bieloruské územie na rozpútanie vojny a naďalej má v Bielorusku svoje jednotky a zbrane. Tieto dve krajiny v rámci svojej vojenskej aliancie pravidelne uskutočňujú vojenské cvičenia.

Putin na začiatku rokovaní s Lukašenkom, s ktorým sa vlani stretol dovedna trinásťkrát, navrhol prediskutovať bezpečnostné otázky, vojenskú spoluprácu a spôsoby ďalšieho posilnenia ekonomických väzieb. Poznamenal, že Bielorusko si zachovalo priemyselné aktíva zo sovietskej éry a dodal, že ponúka dobré príležitosti pre spoločné výrobné programy.

Lukašenko poznamenal, že bieloruské závody vyrobili komponenty pre ruské osobné lietadlá a navrhol, že s ruskou pomocou by bieloruská továreň mohla začať s výrobou pozemných útočných prúdových lietadiel sovietskej konštrukcie, ktoré podľa neho „fungujú dobre“ na Ukrajine.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Putin sa stretol s Lukašenkom, diskutovali o užších vojenských a ekonomických väzbách © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií