Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin vraví, že pre ťažkú medzinárodnú situáciu a rastúce napätie, budujú Rusko a Bielorusko vojenskú spoluprácu

Minulý mesiac Putin oznámil, že plánuje rozmiestniť taktické jadrové zbrane v Bielorusku, odkiaľ organizoval časť svojej rozsiahlej invázie na Ukrajinu.

6.4.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin vo štvrtok povedal, že Rusko a Bielorusko budú pokračovať v rozvoji vojenskej spolupráce vzhľadom na „zložitú medzinárodnú situáciu“ a „rastúce napätie“ pozdĺž ich vonkajších hraníc. Referuje o tom spravodajský web CNN.

„Ruská federácia a Bielorusko budujú spoluprácu v oblasti obrany a bezpečnosti, expandujú v rámci vojensko-technickej oblasti. Toto je obzvlášť dôležité na pozadí ťažkej medzinárodnej situácie,“ povedal Putin počas zasadnutia Najvyššej štátnej rady Zväzu Ruska a Bieloruska, ktoré sa konalo v Kremli.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Bezpečnostná koncepcia štátu Únie má formulovať základné úlohy našej interakcie vo svetle rastúceho napätia na vonkajších hraniciach našich štátov, sankcií a informačnej vojny, ktoré sú proti nám rozpútané,“ povedal Putin.

Minulý mesiac Putin oznámil, že plánuje rozmiestniť taktické jadrové zbrane v Bielorusku, odkiaľ organizoval časť svojej rozsiahlej invázie na Ukrajinu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Zväz Ruska a Bieloruska
Zdroj: SITA.sk – Putin vraví, že pre ťažkú medzinárodnú situáciu a rastúce napätie, budujú Rusko a Bielorusko vojenskú spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií