fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rada prijala opatrenie na miliardovú pomoc ukrajinskej armáde v rámci Európskeho mierového nástroja

Štvrtkovým rozhodnutím sa vykonáva prvá časť dohody Rady z 20. marca 2023, ktorej cieľom je urýchliť dodávky zbraní a spoločné obstarávanie munície pre Ukrajinu.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.4.2023 (SITA.sk) – Rada Európskej únie (EÚ) vo štvrtok prijala opatrenie pomoci v hodnote jednej miliardy eur v rámci Európskeho mierového nástroja (EPF) na podporu ukrajinských ozbrojených síl. Referuje o tom oficiálny web Rady.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Uvedené opatrenie umožní EÚ refundovať členským štátom muníciu darovanú Ukrajine z existujúcich zásob alebo z prehodnotenia priorít v rámci existujúcich objednávok v období od 9. februára do 31. mája 2023.

„Dnešným rozhodnutím uvádzame do prevádzky prvú časť historickej dohody, ktorú dosiahli lídri EÚ na podporu okamžitej dodávky delostreleckej munície v hodnote jednej miliardy eur pre ukrajinské ozbrojené sily. Neexistuje lepšia ukážka jednotného odhodlania EÚ pokračovať v podpore legitímneho práva Ukrajiny na sebaobranu proti brutálnemu ruskému agresorovi,” povedal šéf európskej diplomacie Josep Borrell.

Štvrtkovým rozhodnutím sa vykonáva prvá časť dohody Rady z 20. marca 2023, ktorej cieľom je urýchliť dodávky zbraní a spoločné obstarávanie munície pre Ukrajinu.

Viac k témam: Európsky mierový nástroj, Finančná pomoc, Munícia, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Rada prijala opatrenie na miliardovú pomoc ukrajinskej armáde v rámci Európskeho mierového nástroja © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
V Nórsku si pripomenuli obete streľby pred gej barom, prítomná bola aj korunná princezná
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií