Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Radačovský a ďalší zo strany Slovenský patriot budú na kandidátke SNS

Obaja predsedovia strán to spoločne oznámili v Bruseli.

3.5.2023 (SITA.sk) – Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko a predseda strany Slovenský patriot Miroslav Radačovský sa v stredu v Bruseli dohodli na spolupráci v súvislosti s blížiacimi sa parlamentnými voľbami.

Národný, kresťanský a sociálny hlas

Radačovský a ďalší členovia strany prijali ponuku individuálnej kandidatúry na kandidátke SNS. Obaja predsedovia strán to v stredu spoločne oznámili v Bruseli.

Cieľom ich spojenia má byť to, „aby ani jeden národný, kresťanský a sociálny hlas neprepadol.“ Ako ďalej oznámili, okrem Radačovského bude na kandidátke napríklad aj Adam Lučanský, ktorého prioritou je náprava právneho štátu.

Zastáva hodnoty blízke SNS

Radačovský je podľa národniarov osoba, ktorá svojimi postojmi v Európskom parlamente zastáva hodnoty blízke SNS.

Danko už predtým oznámil, že na ich kandidátke pôjdu do volieb aj poslanci Národnej rady Tomáš Taraba, Štefana Kuffa a Filip Kuffa. V spájaní národných síl plánujú ďalej pokračovať.

Miroslav Radačovský je bývalý popradský sudca, ktorý sa rozhodoval o súdnom spore Andreja Kisku. Je poslancom Európskeho parlamentu, kandidoval za Ľudovú stranu Naše Slovensko.

Viac k témam: Kandidačné listiny, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Radačovský a ďalší zo strany Slovenský patriot budú na kandidátke SNS © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií