Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ste tehotná a trápi vás ranná nevoľnosť? Podľa odborníkov to prezrádza podstatnú vec o vašom bábätku

Ak vás počas tehotenstva trápi ranná nevoľnosť, podľa odborníkov to veľa vypovedá o vašom nenarodenom dieťatku.

Tehotenstvo patrí u žien k najkrajším obdobiam ich života. Niekedy však neprináša len pekné chvíle, ale i nepríjemné. K ním sa jednoznačne radí i ranná nevoľnosť, ktorá v rannom štádiu tehotenstva potrápi nejednu tehuľku. I keď tento stav nie je vôbec príjemný, verte či nie, ide o dobrý príznak. Podľa vedcov totiž ranné nevoľnosti súvisia s výškou IQ dieťaťa.

Priama úmera

Zdroj: Depositphotos

Výskum, ktorý bol publikovaný v časopise Journal of Pediatrics, preukázal, že nevoľnosť, ktorá sa objavuje počas tehotenstva, je vynikajúcim indikátorom IQ dieťaťa. Čím vyššia je intenzita nevoľnosti, tým vyššia inteligencia sa predpokladá u bábätka.

Táto štúdia zahrňovala dovedna 121 tehotných žien, ktoré svoje ratolesti čakali v rokoch 1998 až 2003. Výška IQ ich detí sa posudzovala vo veku 3 až 7 rokov.

Dlhodobé výsledky

Zdroj: Depositphotos

Ďalšia štúdia, ktorá vyšla v časopise JAMA Internal Medicine, uvádza, že rannú nevoľnosť počas tehotenstva možno považovať za dobré znamenie. Súvisí totiž s nižšou šancou potratu. Inak povedané, ide o znak toho, že hladiny hormónov v tele matky sú dostatočne vysoké na udržanie tehotenstva. Okrem toho z výskumu vyplynulo, že nevoľnosť je znakom, že dieťa bude po narodení nadané a šikovné.

Vývoj neurónov na maxime

Zdroj: Pexels

Počas tehotenstva sa v tele matky produkuje ľudský choriový gonadotropín (hCG), ktorý taktiež môže ovplyvňovať nevoľnosť. Tento glykoproteínový hormón však vytvára ideálne prostredie pre placentu a ovplyvňuje aj vývoj neurónov u dieťaťa.

Zdroj: Depositphotos

Ak ste teda tehotná a pociťujete nevoľnosť, vydržte to, je to dobrý znak. Navyše sa zvykne objavovať predovšetkým medzi prvým a 14-16 týždňom tehotenstva.

 

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií