Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Remišová nevie, či by súčasnú krízu nazvala ústavnou. Z niektorých návrhov poslancov jej však vstávajú vlasy na hlave

Vymenovanie úradníckej vlády je podľa Remišovej v rukách prezidentky Zuzany Čaputovej.

5.5.2023 (SITA.sk) – Dočasne poverená vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) nevie, či by súčasnú situáciu nazvala ústavnou krízou. Mnohí ministri podľa nej normálne plnia svoje povinnosti. Povedala to na piatkovej tlačovej besede.

Vymenovanie úradníckej vlády je podľa Remišovej v rukách prezidentky Zuzany Čaputovej. Zatiaľ s ňou o tom nediskutovala, záleží jej však na tom, aby sa dokončili veci, ktoré sú rozbehnuté.

Remišová však pripustila, že v Národnej rade (NR) SR je chaos a predkladajú sa tam rôzne nezmysly. „Pri niektorých z nich človeku vstávajú vlasy na hlave, keď si pomyslí, že by niečo také mohlo prejsť,“ povedala.

Jej strana podľa nej nepredložila žiadne nezmyselné návrhy či marketingové návrhy v rámci kampane. Okrem vládnych návrhov majú v parlamente štyri základné návrhy. Spomedzi poslaneckých návrhov jej najväčšmi záleží na zrušení paragrafu 363. Taktiež spomenula zdaňovanie nelegálnych príjmov a dva technické návrhy, ktoré sa týkajú zjednodušenia pri eurofondoch a digitalizácie životných situácií, ktorá by mala zlepšiť koordináciu medzi jednotlivými rezortmi tak, ako to bolo napríklad pri narodení dieťaťa.

Viac k témam: Paragraf 363 Trestného poriadku, Politická kríza, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Za ľudí, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Remišová nevie, či by súčasnú krízu nazvala ústavnou. Z niektorých návrhov poslancov jej však vstávajú vlasy na hlave © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií