fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Remišová podľa Rašiho oklamala ľudí aj vládu, neušetrila 700-tisíc eur a teraz navyše míňa ešte viac (video)

Richard Raši upozornil na netransparentné obstarávanie.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.4.2023 (SITA.sk) – Ministerka investícií Veronika Remišová podľa podpredsedu strany Hlas-SD Richarda Rašiho oklamala ľudí aj vládu, keď svoje ministerstvo presťahovala do jednej z najvyšších budov v Bratislave. Vláde tvrdila, že ušetrí viac ako 700-tisíc eur ročne, v skutočnosti je nový nájom oproti predošlým podľa Rašiho drahší o približne milión eur za rok.

Raši upozornil na netransparentné obstarávanie, keď Remišová si najskôr nechala urobiť analýzu, pri ktorej zvýšila požadovanú plochu tak, aby zostali len dve možnosti od jednej finančnej skupiny. Zároveň nerešpektovala podľa podpredsedu strany odporúčania Útvaru hodnoty za peniaze, aby na jedného zamestnanca prenajala maximálne 14 metrov štvorcových, Remišová prenajala približne 19 a tým o 35 % nájom predražila.

Strana Hlas-SD zároveň upozornila, že Remišová stále utajuje nielen zoznam vybavenia svojej kancelárie, ale aj pôdorys celého poschodia, na ktorom sa nachádza ministerský trakt.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Agentúra SITA požiadala o reakciu Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

Viac k témam: Podpredseda strany Hlas-SD
Zdroj: SITA.sk – Remišová podľa Rašiho oklamala ľudí aj vládu, neušetrila 700-tisíc eur a teraz navyše míňa ešte viac (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Mimoriadnu schôdzu k predčasným voľbám sa nepodarilo otvoriť ani na druhý pokus
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií