Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Renáta neuspela so sťažnosťou a ostáva vo väzbe, je stíhaná z podpory terorizmu

Samotná obvinená je od februára tohto roku vo väzbe.

17.5.2023 (SITA.sk) – Renáta D., obvinená z podpory terorizmu, ostane vo väzbe. Informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová.

Stíhaná je pre viac trestných činov

Súd na stredajšom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvinenej podanú proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu, ktorým zamietol jej žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu.

Renáta D. je stíhaná pre trestné činy ohrozenia mravnej výchovy mládeže, založenia, zosnovania a podporovania teroristickej skupiny a vojnového bezprávia.

Od februára je vo väzbe

Obvinenú na Slovensko dopravili z Iraku vládnym špeciálom v rámci repatriácie slovenských občanov. Podľa medializovaných informácií predtým žila v Sýrii, kam prišla z Egypta za svojím manželom, údajným členom teroristickej organizácie ISIS.

Na Slovensko dopravili aj dve deti obvinenej, ktoré sú momentálne v starostlivosti štátu. Samotná obvinená je od februára tohto roku vo väzbe.

Viac k témam: Podpora terorizmu, Súdy, Teroristická skupina
Zdroj: SITA.sk – Renáta neuspela so sťažnosťou a ostáva vo väzbe, je stíhaná z podpory terorizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií