fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rok 2022 bol pre ministerstvo investícií prelomový, podľa Remišovej sa podarila aj najväčšia reforma eurofondov

Napriek extrémne náročným časom sa rezortu podľa Veroniky Remišovej podarilo pripraviť a odštartovať nové programové obdobie a výrazne zlepšiť čerpanie eurofondov v rámci dobiehajúceho obdobia.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.12.2022 (Webnoviny.sk) – Rok 2022 bol pre ministerstvo investícií v mnohom prelomový, pretože zásadné reformy, ktoré odštartovali pred dvoma rokmi, prinášajú výsledky. Ministerka investícií Veronika Remišová za najväčší úspech považuje schválenie nového programového obdobia zo strany Európskej komisie.

Najväčšia reforma eurofondov

Nový a jednotný Program Slovensko, z ktorého budeme môcť investovať v nasledujúcich rokoch takmer 13 miliárd eur, znamená zároveň najväčšiu reformu eurofondov,“ povedala Remišová.

Šesť doterajších operačných programov nahradili jediným Programom Slovensko, s jednotnou metodikou aj pravidlami.

Počet rôznych administratívnych orgánov sme okresali o dve tretiny a kontrolu verejného obstarávania, ktoré bývalo veľakrát najproblematickejšou časťou realizácie projektov, bude po novom vykonávať už len Úrad pre verejné obstarávanie,“ priblížila Remišová.

Úspešné využívanie podpory

Slovensko v uplynulom roku podľa nej úspešne pokračovalo aj vo využívaní podpory z eurofondov na boj s pandémiou COVID-19 a na zmiernenie jej dopadov na ekonomiku pre najviac postihnuté oblasti – zdravotníctvo, vzdelávanie, zamestnanosť a podporu malých a stredných podnikov.

Tu máme vyčerpaných už 990 miliónov z celkovej sumy 1,1 miliardy,“ priblížila ministerka investícií.

Prečítajte si tiež:
Združenie SK8 skritizovalo prístup vlády k regiónom, prísľub Hegera o pravidelných stretnutiach sa nenaplnil

Nové programové obdobie

Napriek extrémne náročným časom sa rezortu podľa Remišovej podarilo pripraviť a odštartovať nové programové obdobie a výrazne zlepšiť čerpanie eurofondov v rámci dobiehajúceho obdobia.

Tu je veľmi dôležité, aby čerpanie zlepšili všetky rezorty, ktoré riadia jednotlivé eurofondové programy, či už ide o programy pod ministerstvom životného prostredia, vnútra, dopravy, práce alebo pôdohospodárstva,“ zdôraznila ministerka.

Viac k témam: Čerpanie eurofondov, Eurofondy
Zdroj: Webnoviny.sk – Rok 2022 bol pre ministerstvo investícií prelomový, podľa Remišovej sa podarila aj najväčšia reforma eurofondov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií