fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozhovor Zelenského so Si Ťin-pchingom podľa Šmyhaľa otvára novú etapu spolupráce Ukrajiny a Číny. Čo na to Rusko?

Telefonát medzi ukrajinským a čínskym prezidentom bol ich prvým prvým známym kontaktom od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.4.2023 (SITA.sk) – Rozhovor medzi ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a čínskym náprotivkom Si Ťin-pchingom bol „veľmi plodný“ a mohol by otvoriť „novú etapu“ spolupráce medzi oboma krajinami.

Ako referuje spravodajský web CNN, na štvrtkovej tlačovej konferencie v Ríme to uviedol ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ.

Pokrok v úsilí o ukončenie vojny

„Som si istý, že tento rozhovor otvára novú etapu našej spolupráce a vzťahov s Čínskou republikou. Je to veľmi dobrý začiatok pre rozvoj našich budúcich vzťahov,“ povedal Šmyhaľ po návšteve pápeža Františka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Telefonát medzi Zelenským a Si Ťin-pchingom bol ich prvým prvým známym kontaktom od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu z februára minulého roka a je vnímaný ako významný pokrok v úsilí o vyriešenie vojny.

Čo hovorí Kremeľ

Medzitým Moskva na rozhovor reagovala vyhlásením, že víta všetky kontakty, ktoré môžu viesť k ukončeniu konfliktu.

„Sme pripravení privítať čokoľvek, čo môže priblížiť ukončenie konfliktu na Ukrajine a samotné dosiahnutie cieľov Ruska. Čo sa týka komunikácie, je to výsostná záležitosť týchto krajín a vec ich bilaterálneho dialógu,“ povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Prečítajte si tiež:
Červený kríž aj OSN rokujú o evakuácii ľudí z oceliarne Azovstaľ v Mariupole

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rozhovor Zelenského so Si Ťin-pchingom podľa Šmyhaľa otvára novú etapu spolupráce Ukrajiny a Číny. Čo na to Rusko? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií