fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi bombardovali elektráreň v Doneckej oblasti, čo spôsobilo výpadok elektriny pre približne 4 500 zákazníkov

Poškodenie však bolo opravené a plánované dodávky elektriny sa obnovili, uviedla firma Ukrenerho.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.5.2023 (SITA.sk) – Ruské sily v piatok viac ako dve hodiny bombardovali elektráreň v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Rozsah škôd ešte len zisťujú, ale elektráreň stále pracuje, uviedla ukrajinská štátna energetická spoločnosť Ukrenerho.

Škody na distribučných sieťach

Bombardovanie však podľa nej spôsobilo škody na distribučných sieťach v Doneckej a Chersonskej oblasti. V Charkivskej oblasti pre ruské bombardovanie energetickej infraštruktúry zostalo bez elektriny približne 4 500 zákazníkov v troch okresoch pri frontovej línii.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poškodenie však bolo opravené a plánované dodávky elektriny sa obnovili, uviedla firma Ukrenerho. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Útoky na energetickú infraštruktúru

Rusko útočí na ukrajinskú energetickú infraštruktúru od jesene minulého roka, pričom používa rakety, drony a delostrelectvo.

Podľa aprílovej správy Organizácie Spojených národov škody, ktoré Rusko spôsobilo na energetickej infraštruktúre Ukrajiny, prekročili úroveň 10 miliárd dolárov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Donecká ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi bombardovali elektráreň v Doneckej oblasti, čo spôsobilo výpadok elektriny pre približne 4 500 zákazníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Chorvátsko dostalo od EÚ zelenú, od januára 2023 definitívne vstúpi do schengenského priestoru
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií