fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi nedokážu takticky využiť prípadné dobytie Bachmutu, podľa vojnových analytikov im chýbajú mechanizované sily

Ako tvrdí Inštitút pre štúdium vojny, ruská armáda nedisponuje mechanizovanými silami na ďalší postup.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.3.2023 (SITA.sk) – Ruským silám chýbajú mechanizované sily na postup za mesto Bachmut v Doneckej oblasti. V najnovšej aktualizácii to naznačujú analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok uviedol, že hypotetické ruské dobytie Bachmutu poskytne ruským silám „otvorenú cestu“ do Kramatorska, Slavjanska a ďalších miest a dedín v Doneckej oblasti.

ISW však naďalej vyhodnotil, že ruským silám chýba schopnosť využiť taktické dobytie Bakhmutu na vygenerovanie operačných efektov a po prípadnom dobytí Bachmutu to pravdepodobne z ich strany rýchlo vyvrcholí.

Ruským silám navyše pravdepodobne chýbajú mechanizované sily potrebné na postup za Bakhmut a taktické „útočné oddiely“ používané pri útokoch na mesto pravdepodobne nedokážu viesť manévrovú vojnu.

Nedávne ruské pokroky v mestských častiach Bachmutu ukazujú, že ruské sily si môžu zabezpečiť len obmedzené taktické zisky frontálnymi útokmi vedenými pechotou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, boj v Doneckej oblasti, Kramatorsk, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Rusi nedokážu takticky využiť prípadné dobytie Bachmutu, podľa vojnových analytikov im chýbajú mechanizované sily © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Európska komisia pošle Slovensku výzvu aj v súvislosti s preskúmaním odrôd zeleniny a 25 štátom za neprijatie smerníc
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií