fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi sa pripravujú na deokupáciu a oslobodenie Krymu ukrajinskými obrancami, tvrdí rozviedka

Podľa ukrajinskej rozviedky plánujú Rusi na Kryme intenzívnejšie kontrolovať predovšetkým dopravu a pripravovať miesta na „dočasné ubytovanie ľudí“.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.2.2023 (SITA.sk) – Ruskí predstavitelia na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym začali počítať s možnosťou, že v blízkej budúcnosti príde na toto územie ukrajinská armáda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na tamojšiu rozviedku, Rusi sa na Kryme začali pripravovať na deokupáciu polostrova.

Podľa ukrajinskej rozviedky plánujú Rusi na Kryme intenzívnejšie kontrolovať predovšetkým dopravu a pripravovať miesta na „dočasné ubytovanie ľudí“. Úrady na Kryme tiež na neurčitý čas vydali „rozhodnutie o stanovení vysokého (žltého) stupňa teroristického nebezpečenstva“.

Ukrajinská rozviedka naznačuje, že takéto opatrenia sú znakom príprav na začiatok deokupácie Krymu ukrajinskými obrancami. Môže to tiež naznačovať možnosť provokácií ruských špeciálnych služieb voči civilnému obyvateľstvu polostrova, po ktorých by mohlo nasledovať „hodenie“ zodpovednosti na Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Krym, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Rusi sa pripravujú na deokupáciu a oslobodenie Krymu ukrajinskými obrancami, tvrdí rozviedka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií