fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi sa prostredníctvom crowdfundingu skladajú na vybavenie pre vojakov, správa sa dostala už aj k Putinovi

Vojaci, ktorých Kremeľ vyslal do bojov na Ukrajine, sa sťažujú na nedostatok základného vybavenia a tieto správy sa podľa CNN dostali aj k ruskému vodcovi Vladimirovi Putinovi.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ruskí obyvatelia sa prostredníctvom crowdfundingu skladajú na vybavenie pre vojakov nasadených na Ukrajine. Informuje o tom spravodajský portál CNN s tým, že školáci zbierajú peniaze na ponožky, matky nakupujú zimné oblečenie a spacáky a komunitné skupiny zbierajú dary na ochrannú výzbroj.

Nedostatok základného vybavenia

Vojaci, ktorých Kremeľ vyslal do bojov na Ukrajine, sa sťažujú na nedostatok základného vybavenia a tieto správy sa podľa CNN dostali aj k ruskému vodcovi Vladimirovi Putinovi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Počiatočné problémy so zásobovaním novo mobilizovaných jednotiek už podľa Putina a ďalších ruských predstaviteľov prekonávajú, z časti reorganizáciou dodávateľských reťazcov. Kremeľ však zároveň zvyšuje tlak na tých, ktorí sa odvážia sťažovať a inváziu čoraz viac opisuje ako patriotickú a takmer až existenčnú vec.

Proces je potrebné modernizovať

V stredu sa Putin vyjadril, že po tom, ako „čiastočná mobilizácia“ na jeseň odhalila problémy, je potrebné tento proces modernizovať.

Lokálne kampane s cieľom získať prostriedky pre vojakov organizujú v Rusku i v samozvanej Doneckej ľudovej republike na východe Ukrajiny. Jednej s názvom Spolu je teplejšie sa podarilo vyzbierať tri milióny rubľov na základné vybavenie a oblečenie pre ruských vojakov.

Prečítajte si tiež:
Putin podľa vojnových analytikov vydáva protichodné rozkazy, zrejme prestal dôverovať Šojguovi a ministerstvu obrany

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: crowdfunding, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi sa prostredníctvom crowdfundingu skladajú na vybavenie pre vojakov, správa sa dostala už aj k Putinovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií