fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská delostrelecká paľba na Ukrajinu zoslabla až o 75 percent, čo je za tým?

Tvrdia to americkí a ukrajinskí predstavitelia.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ruská delostrelecká paľba sa znížila na niektorých miestach až o takmer 75 % oproti maximu v predchádzajúcom priebehu vojny na Ukrajine. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na amerických a ukrajinských predstaviteľov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tí pre spomenutú skutočnosť nemajú jednoznačné vysvetlenie. Môže to však byť spôsobené tým, že Rusko má slabé zásoby delostreleckej munície, ktoré dokáže distribuovať svojim jednotkám, alebo by to mohlo byť súčasťou taktiky voči úspešným ukrajinským útokom.

„Tak či onak, výrazný pokles delostreleckej paľby je ďalším dôkazom čoraz slabšej pozície Ruska na bojisku takmer rok po jeho invázii,“ uviedli pre CNN predstavitelia USA a Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská delostrelecká paľba na Ukrajinu zoslabla až o 75 percent, čo je za tým? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií