fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská stíhačka sa nad Čiernym morom zrazila s americkým dronom, už informovali aj Bidena

Stíhačka zasiahla vrtuľu bezpilotného lietadla a to sa napokon zrútilo do medzinárodných vôd.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.3.2023 (SITA.sk) – Nad Čiernym morom sa zrazila ruská stíhačka s americkým dronom. Informovalo o tom európske velenie americkej armády s tým, že stíhačka zasiahla vrtuľu bezpilotného lietadla a to sa napokon zrútilo do medzinárodných vôd.

Vzdušný priestor

Velenie vo vyhlásení uviedlo, že dve ruské stíhačky Su-27 „predviedli nebezpečné a neprofesionálne zachytenie“ amerického bezpilotného lietadla MQ-9, ktoré operovalo v medzinárodnom vzdušnom priestore nad Čiernym morom.

Jedna stíhačka potom zasiahla vrtuľu dronu a americké sily ho museli zvrhnúť do medzinárodných vôd. Stíhačky pred zrážkou tiež podľa velenia pred dronom vypúšťali palivo „bezohľadným, ekologicky nevhodným a neprofesionálnym spôsobom“.

Nedostatok kompetencie

„Tento incident okrem toho, že je nebezpečný a neprofesionálny, preukazuje nedostatok kompetencie,” dodali americké sily.

Hovorca americkej Rady pre národnú bezpečnosť John Kirby uviedol, že prezidenta Joea Bidena o incidente informovali.

Moskva sa zatiaľ nevyjadrila. Opakovane však tvrdí, že je znepokojená letmi amerických tajných služieb v blízkosti Krymského polostrova, ktorý Rusko v roku 2014 ilegálne anektovalo od Ukrajiny.

Viac k témam: Americký prezident, Dron
Zdroj: SITA.sk – Ruská stíhačka sa nad Čiernym morom zrazila s americkým dronom, už informovali aj Bidena © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Šéf NATO pozval Zelenského na samit vo Vilniuse. Ukrajina dúfa, že sa hneď po vojne stane členom aliancie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií