fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské sily údajne masovo spaľujú ukrajinské knihy, najmä beletriu

Proruské sily v okupovanej Luhanskej oblasti už skôr prikázali v školách a knižniciach regiónu skonfiškovať 365 edícií ukrajinských kníh.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.2.2023 (Webnoviny.sk) – Ruské sily údajne zhabali ukrajinské knihy z knižníc a škôl v okupovanej Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny a spálili ich ich v teplárňach. Tvrdí to Centrum národného odporu, ktoré je organizáciou ukrajinských špeciálnych síl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V okupovanom meste Roveňky sa podľa správy tejto organizácie ukrajinské knihy, predovšetkým beletria, spaľujú masovo. Proruské sily v okupovanej Luhanskej oblasti už skôr prikázali v školách a knižniciach regiónu skonfiškovať 365 edícií ukrajinských kníh. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Rusko sa od začiatku invázie na Ukrajinu cielene snaží ukrajinským deťom vštepovať svoju propagandu prostredníctvom vzdelávania na okupovaných územiach. Poradkyňa ukrajinského prezidenta pre práva detí Daria Herasymčuková 18. januára informovala, že Rusko unieslo takmer 14-tisíc ukrajinských detí. Z nich sa len 125 vrátilo na Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: pálenie kníh, rusko-ukrajinský konflikt, Únos detí, vojenská invázia, vojnoví zajatci
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské sily údajne masovo spaľujú ukrajinské knihy, najmä beletriu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi očakávajú „trojtonové prekvapenie z neba“, oceliareň Azovstal chcú zrovnať so zemou
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií