fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské straty sa do konca roka vyšplhajú na 100-tisíc mŕtvych, tvrdí Zelenskyj a priblížil situáciu na fronte

Ukrajinský prezident podotkol, že situácia na fronte zostáva zložitá.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je presvedčený, že do konca roka počet zabitých ruských okupantov na Ukrajine dosiahne hranicu 100-tisíc vojakov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje web Ukrajinská pravda, uviedol to vo videopríhovore k národu. „Rusko tento rok stratí 100-tisíc svojich vojakov a len Boh vie, koľko žoldnierov. Ukrajina to ustojí a svet urobí všetko pre to, aby každý, kto je vinný za túto zločinnú vojnu, čelil spravodlivosti,“ povedal Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podotkol, že situácia na fronte zostáva zložitá. Okupanti sa podľa neho napriek obrovským stratám stále snažia postupovať v Doneckej oblasti, uchytiť sa v Luhanskej oblasti, pohybovať sa v Charkovskej oblasti a plánujú južný smer.

Držíme však obranu a najmä nedovolíme nepriateľovi uskutočniť jeho zámery. Povedali, že dobyjú Doneckú oblasť – na jar, v lete, na jeseň… Tento týždeň už začína zima. Obetovali tam svojich najschopnejších vojakov, denne tam strácajú stovky zmobilizovaných a žoldnierov, používajú tam blokačné jednotky,“ zdôraznil Zelenskyj.

Prečítajte si tiež:
Absolútna väčšina Ukrajincov verí vo víťazstvo vo vojne a očakáva, že sa tak stane do roka

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské straty sa do konca roka vyšplhajú na 100-tisíc mŕtvych, tvrdí Zelenskyj a priblížil situáciu na fronte © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií