Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko a USA odložili rokovania o kontrole jadrových zbraní, dôvodom sú rozdielne prístupy k Ukrajine

Námestník ruského ministra zahraničia Sergej Rjabkov povedal, že dôvodom sú výrazné rozdiely v prístupe a napätie ohľadom Ukrajiny.

29.11.2022 (Webnoviny.sk) – Moskva odložila kolo rokovaní o kontrole jadrových zbraní s USA, ktoré sa malo uskutočniť tento týždeň v Káhire. Námestník ruského ministra zahraničia Sergej Rjabkov povedal, že dôvodom sú výrazné rozdiely v prístupe a napätie ohľadom Ukrajiny. Rozhodnutie odložiť rokovania bolo podľa neho urobené na politickej úrovni.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rjabkov vyhlásil, že USA sa chceli len sústrediť na obnovenie kontrol na základe dohody o obmedzení strategických útočných zbraní Nový START, a zamietli požiadavku Moskvy prediskutovať špecifiká súvisiace s počtom zbraní v rámci dohody. Americké ministerstvo zahraničia v pondelok uviedlo, že Moskva sa rozhodla jednostranne odložiť káhirské rokovania a navrhne nové termíny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Tohtotýždňové stretnutie Bilaterálneho konzultatívneho výboru, ktorý vznikol na základe dohody, by bolo jeho prvé po viac ako roku. Načasovanie malo ukázať, že Rusko a USA sú naďalej odhodlané kontrolovať zbrojenie a udržiavať otvorené komunikačné linky napriek stúpajúcemu napätiu okolo Ukrajiny.

Viac k témam: Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko a USA odložili rokovania o kontrole jadrových zbraní, dôvodom sú rozdielne prístupy k Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií