fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko-čínske vzťahy sú podľa Putina najlepšie v dejinách, upozornil aj na rekordný rast obchodu

Ruský vodca tiež upozornil na rekordný rast obchodu, napriek „nepriaznivým trhovým podmienkam“, čím odkazoval na sankcie, a dodal, že obchodný obrat zvýšia ešte pred plánovaným termínom na 200 miliárd dolárov.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin a čínsky líder Si Ťin-pching v piatkovom videorozhovore navzájom opätovne potvrdili svoje partnerstvo zoči-voči medzinárodnému odsúdeniu v súvislosti vojnou Moskvy na Ukrajine. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Rusko-čínsky vzťah

Putin tiež Siho pozval na jar 2023 do Moskvy. V úvode, ktorý odvysielala ruská štátna televízia, Putin skonštatoval, že stabilizujúca sila rusko-čínskeho vzťahu je v súvislosti s rastúcim geopolitickým napätím čoraz rozhodujúcejšia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vzťahy medzi Ruskou federáciou a Čínou sú podľa neho „najlepšie v dejinách“ a dokážu „zvládnuť všetky skúšky“.

Rekordný rast obchodu

Máme rovnaké názory na príčiny, smerovanie a logiku súčasnej transformácie svetového geopolitického usporiadania. Tvárou v tvár bezprecedentnému tlaku a provokáciám zo Západu bránime naše principiálne pozície a bránime nielen naše vlastné záujmy, ale všetkých, ktorí stoja za skutočne demokratický systém a právo krajín slobodne sa rozhodnúť o svojom osude,“ vyjadril sa ďalej Putin.

Ruský vodca tiež upozornil na rekordný rast obchodu, napriek „nepriaznivým trhovým podmienkam“, čím odkazoval na sankcie, a dodal, že obchodný obrat zvýšia ešte pred plánovaným termínom na 200 miliárd dolárov.

Prečítajte si tiež:
Španielsko na krátko zatvorilo vzdušný priestor, dôvodom boli ostatky čínskej rakety

Posilnenie politickej spolupráce

Krajiny tiež podľa neho posilnia spoluprácu medzi ozbrojenými silami.

Čínsky prezident sa podľa ruských štátnych médií počas virtuálneho stretnutia vyjadril, že Peking je pripravený posilniť politickú spoluprácu s Moskvou.

V čase náročnej medzinárodnej situácie je Čína pripravená zvýšiť politickú spoluprácu s Ruskom“ a „byť globálnymi partnermi“, povedal podľa nich Si.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Čínsky prezident, Medzinárodná spolupráca, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko-čínske vzťahy sú podľa Putina najlepšie v dejinách, upozornil aj na rekordný rast obchodu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií