fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko má zrejme vysoké počty obetí medzi zmobilizovanými vojakmi, je za tým viacero dôvodov

Rusi utrpeli vysoké straty najmä pri útokoch pri Bachmute v Doneckej a Svatove v Luhanskej oblasti.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.11.2022 (Webnoviny.sk) – Medzi zmobilizovanými ruskými silami je pravdepodobná vysoká miera obetí. Ako referuje britské ministerstvo obrany, tie Rusi utrpeli pri útokoch pri Bachmute v Doneckej a Svatove v Luhanskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ministerstvo uviedlo, že zmobilizovaní ruskí vojaci často čelia „zmätkom v súvislosti so spôsobilosťou na službu, nedostatočným výcvikom a osobným vybavením a záväzkom vykonávať veľmi vyčerpávajúce bojové misie“.

Mnoho zmobilizovaných Rusov je pravdepodobne nasadených bez adekvátnych kontrol zdravotného stavu a mnohí sú nútení slúžiť s vážnymi zdravotnými problémami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, boj v Doneckej oblasti, Donecká ľudová republika, LĽR Luhanská ľudová republika, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, Úmrtia, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko má zrejme vysoké počty obetí medzi zmobilizovanými vojakmi, je za tým viacero dôvodov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií