fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko môže pokračovať vo vojne ďalšie dva roky, podľa šéfa vojenskej rozviedky na to má zdroje

Dôležitá bude aj podpora štátov ako Irán a Severná Kórea.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.3.2023 (SITA.sk) – Rusko má zdroje na to, aby pokračovalo vo vojne na Ukrajine ďalšie dva roky. Vo štvrtok to povedal šéf litovskej vojenskej spravodajskej služby Elegijus Paulavičius s tým, že to však bude závisieť aj od podpory od iných štátov. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Zdroje, ktoré má momentálne Rusko by stačili na pokračovanie vojny v súčasnej intenzite dva roky,“ skonštatoval šéf rozviedky.

„Ako dlho je Rusko schopné viesť vojnu, bude tiež závisieť od podpory ruskej armády zo štátov, ako je Irán a Severná Kórea. Ale ak sa pozriete na to, čo má dnes Rusko, ako napríklad strategická rezerva, vybavenie, munícia, výzbroj – môže ju viesť v súčasnej intenzite dva roky,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Rusko môže pokračovať vo vojne ďalšie dva roky, podľa šéfa vojenskej rozviedky na to má zdroje © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinci doteraz zasiahli s pomocou amerických delostreleckých systémov najmenej sto významných ruských cieľov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií