fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko neplánuje prevrat v Moldavsku a tvrdenia Sandu považuje za nepodložené

Maia Sandu obvinila Rusko z toho, že plánuje využiť sabotérov na destabilizáciu Moldavska.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.2.2023 (SITA.sk) – Ruské ministerstvo zahraničia v utorok odmietlo tvrdenia moldavskej prezidentky Maie Sandu o tom, že Moskva plánuje prevrat v jej krajine. Vo vyhlásení na platforme Telegram, na ktoré sa odvoláva televízia CNN, hovorkyňa rezortu Maria Zacharovová povedala, že také tvrdenia sú „úplne nepodložené a neopodstatnené“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Sandu v pondelok obvinila Rusko z toho, že plánuje využiť sabotérov na destabilizáciu Moldavska. Podobne sa pár dní predtým vyjadril aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. CNN upozorňuje, že tvrdenia moldavskej prezidentky sa nedali nezávisle overiť.

Zacharovová v utorok tiež obvinila Kyjev z toho, že sa snaží zatiahnuť Moldavsko do konfrontácie s Ruskom. „Rozhodne odmietame narážky o údajnej túžbe Ruska ‘podkopať’ situáciu v Moldavskej republike,“ napísala.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko neplánuje prevrat v Moldavsku a tvrdenia Sandu považuje za nepodložené © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií