fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko označilo Transparency International ako nežiaduce, ministerstvo spravodlivosti zvykne organizácie zakázať

Organizácia, ktorá bojuje proti korupcii, podľa generálnej prokuratúry vykonávala aktivity, ktoré „jasne presahujú deklarované ciele a zámery“.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.3.2023 (SITA.sk) – Ruská generálna prokuratúra označila mimovládku Transparency International za nežiaducu organizáciu. Organizácia, ktorá bojuje proti korupcii, podľa prokuratúry vykonávala aktivity, ktoré „jasne presahujú deklarované ciele a zámery“. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Transparency International, ktorá má ústredie v Nemecku a pôsobí vo viac ako stovke krajín, sa opisuje ako „nezávislá, mimovládna, nezisková organizácia, ktorá spolupracuje s rovnako zmýšľajúcimi partnermi na celom svete s cieľom ukončiť nespravodlivosť korupcie“.

Rusko označuje organizácie za nežiaduce od roku 2015, pričom tento negatívny prívlastok dostali už desiatky zahraničných organizácií. Často to vedie k tomu, že ministerstvo spravodlivosti organizácie zakáže.

Viac k témam: Boj proti korupcii, Zákaz
Zdroj: SITA.sk – Rusko označilo Transparency International ako nežiaduce, ministerstvo spravodlivosti zvykne organizácie zakázať © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií