fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko podľa Ukrajiny zakázalo ľuďom v odvodovom veku vycestovať za hranice, Kremeľ to označil za informačnú sabotáž

Podľa Kyjeva nesmú vycestovať vhodní na vojenskú službu a vhodní na službu v armáde s malými obmedzeniami, ale ani ľudia fyzicky nevhodní pre vojenskú službu, ktorých môžu povolávať len počas vojnového stavu.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.1.2023 (Webnoviny.sk) – Rusko podľa hlavného spravodajského riaditeľstva ukrajinského ministerstva obrany s účinnosťou od 9. januára obmedzilo ľuďom, ktorí sú v odvodovom veku, vycestovanie z krajiny. Za hranice podľa Kyjeva nesmú cestovať ani tí ruskí občania, ktorí nie sú úplne vhodní na vojenskú službu.

Kategórie vojenskej služby

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) podľa Kyjeva poslala príslušný príkaz na všetky svoje hraničné oddelenia v krajine. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruská FSB podľa spravodajskej služby ukrajinského rezortu obrany obmedzí cestovanie mimo Ruskej federácie pre občanov, ktorí v prípade vojenskej služby patria do kategórií A, B a C. Kategória A znamená vhodnosť pre vojenskú službu bez obmedzení.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V kategórii B sú ľudia, ktorí môžu vykonávať vojenskú službu s malými obmedzeniami. V kategórii C sú fyzicky nevhodní pre vojenskú službu, ale počas vojnového stavu ich tiež môžu povolávať do armády.

Informačná sabotáž

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov podľa portálu Ukrajinská pravda vyhlásil, že informácia o zákaze vycestovania je nepravdivá.

Prečítajte si tiež:
Krajiny NATO a iné štáty budú podľa Scholza naďalej podporovať Ukrajinu, poskytnú financie či humanitárnu pomoc

Je to bežný čin informačnej sabotáže,“ povedal. Portál však dodáva, že už skôr sa objavili správy, že Rusko pripravuje novú vlnu mobilizácie.

Viac k témam: Kremeľ, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská služba
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko podľa Ukrajiny zakázalo ľuďom v odvodovom veku vycestovať za hranice, Kremeľ to označil za informačnú sabotáž © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií