fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko pre obmedzené zdroje nie je pripravené na dlhodobú vojnu, hovorí ukrajinská spravodajská služba

Šéf spravodajskej služby tiež zdôraznil, že nasledujúce tri mesiace budú „veľmi aktívne“ a určia ďalší vývoj udalostí.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.2.2023 (SITA.sk) – Rusko nie je pripravené na dlhodobú vojnu z dôvodu obmedzených zdrojov, hoci sa snaží demonštrovať opak. Ako referuje web Ukrajinská pravda, pre Hlas Ameriky to povedal šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rusko nie je pripravené na dlhodobé nepriateľstvo. Hovorím vám to ako šéf spravodajskej agentúry. Všemožne ukazujú, že sú pripravení viesť ‘vojnu na desaťročia’, ale v skutočnosti sú ich zdroje dosť obmedzené. Časovo aj rozsahom. A sú si toho dokonale vedomí,“ povedal Budanov.

Na otázku, či sa ruská strana teraz ponáhľa, odvetil: „Všetci sa budú čoskoro ponáhľať“. Budanov tiež zdôraznil, že nasledujúce tri mesiace budú „veľmi aktívne“ a určia ďalší vývoj udalostí. Na otázku, či ide o Doneckú a Luhanskú oblasť alebo juh, odpovedal: „Absolútne všade“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko pre obmedzené zdroje nie je pripravené na dlhodobú vojnu, hovorí ukrajinská spravodajská služba © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií