fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko sa opäť snaží dobyť Kupiansk, úrady vyzvali rodiny a zdravotne znevýhodnených na odchod z mesta

Ruské jednotky sa snažia znova dobyť mesto, z ktorého v septembri odišli.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.3.2023 (SITA.sk) – Oblastná vojenská správa v Charkovskej oblasti vyzvala obyvateľov Kupianska, aby opustili mesto. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské jednotky sa snažia znova dobyť spomenutý Kupiansk, z ktorého v septembri odišli. Tento zásobovací uzol okupovali od začiatku vojny. Ukrajinské úrady preto vyzvali rodiny a osoby so zníženou pohyblivosťou, aby z dôvodu neustáleho ruského ostreľovania radšej odišli.

Armáda uviedla, že v Kupiansku a okolitom okrese je v súčasnosti zaregistrovaných 812 detí, ako aj 724 zdravotne postihnutých ľudí.

Ruská žoldnierska Wagnerova skupina medzitým uviedla, že jej vojaci „prakticky obkľúčili“ mesto Bachmut. Začiatkom tohto týždňa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pripustil, že situácia v Bachmute, približne 130 kilometrov južne od Kupianska, sa stáva „čoraz zložitejšou“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Charkov, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, vojenská invázia, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Rusko sa opäť snaží dobyť Kupiansk, úrady vyzvali rodiny a zdravotne znevýhodnených na odchod z mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Johnson varoval pred rizikom „ukrajinskej únavy“, podľa premiéra im treba ukazovať podporu aj naďalej
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií