fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko sa ujme predsedníctva v Bezpečnostnej rade OSN, Kuleba to označil za „zlý vtip“

Rusko je v dôsledku vojny na Ukrajine ekonomicky a diplomaticky izolované, ale zostáva jedným z piatich stálych členov Bezpečnostnej rady OSN.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.3.2023 (SITA.sk) – Rusko sa v sobotu ujme mesačného predsedníctva v Bezpečnostnej rade Organizácie Spojených národov (OSN). Ako referuje spravodajský web CNN, šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba to označil za „zlý vtip“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rusko si uzurpovalo svoje kreslo, vedie koloniálnu vojnu, jeho vodca je vojnový zločinec hľadaný Medzinárodným trestným súdom za únosy detí. Svet nemôže byť bezpečné miesto s Ruskom v Bezpečnostnej rade OSN,” napísal Kuleba na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V dôsledku vojny na Ukrajine je Rusko ekonomicky a diplomaticky izolované, ale zostáva jedným z piatich stálych členov Bezpečnostnej rady OSN.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko sa ujme predsedníctva v Bezpečnostnej rade OSN, Kuleba to označil za „zlý vtip“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií