Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko tlačí na armádu, aby dosiahla úspech, podľa Britov môže o dobytí Bachmutu aj klamať

Spravodajskí experti poznamenávajú, že ruskí vojaci sa snažia postupovať na viacerých frontoch na východe Ukrajiny – pri Vuhledare, Kreminne a Bachmute.

20.2.2023 (SITA.sk) – Ruská armáda je pod čoraz väčším tlakom, aby sa s blížiacim sa prvým výročím začiatku vojny na Ukrajine prezentovala nejakým vojenským úspechom. V najnovšej správe to tvrdí britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Spravodajskí experti poznamenávajú, že ruskí vojaci sa snažia postupovať na viacerých frontoch na východe Ukrajiny – pri Vuhledare, Kreminne a Bachmute. Predovšetkým pri Vuhledare a Bachmute utrpeli veľké straty a niektoré brigády nie sú schopné bojovať.

Experti naznačujú, že ruské sily sú pravdepodobne pod rastúcim politickým tlakom, keďže sa blíži výročie invázie.

Je pravdepodobné, že Rusko bude tvrdiť, že dobylo Bachmut, bez ohľadu na realitu na mieste. Ak Rusi počas jarnej ofenzívy nič nedosiahnu, potom sa napätie vo vnútri ruského vedenia pravdepodobne ešte zvýši,“ dodávajú Briti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusko tlačí na armádu, aby dosiahla úspech, podľa Britov môže o dobytí Bachmutu aj klamať © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií